Stolová hora - Co myslíte?

7. june 2011 at 21:34 | Šílená bruneta P |  Zaujalo mě
Ahoj štěňata. Docela po dlouhé době Vám přináším jiný článek, nežli fotografický. Tentokrát se jedná o něco, co mě velice zaujalo.


Asi před dvěma týdny přinesla učitelka na chemii zvláštní knihu na naší hodinu. Jmenovala se Kurupira. Nebo, aspoň myslím, ten název si už tolik nepamatuji.
Byl to cestopis českého vědce, který se okolo roku 1970 vydal hledat stolovou horu, právě jménem Kurupira. Měla se nacházet na hranicích Venezuely a Brazílie.
Jméno Kurupira Vám nejspíš nic neřekne, ale pamatujete si na film Ztracený svět? Hrstka badatelů se tam snaží dostat na stolovou horu, za kterou mají být údajně vyhynulá zvířata. Jen pro připomenutí - pravá stolová hora byla šablonou pro tento film. A jak je to dál?
Cestopis vypráví, že český badatel měl přítele, který jezdil ke stolové hoře pro zlato a diamanty. Ano, ty tam opravdu jsou. Nacházejí se v řece, říčce, nebo co to to je, která vede z hory. Nikdo tam nic netěží. Dříve se na tomto území stavěla dálnice - teď je všakn zarostlá. Proč? Vláda nařídila stavbu zastavit. Tato oblast v dnešní době prý patří Americe, a je tam zakázán veškerý vstup. Celou oblast střeží americká armáda, ale… proč? Co by tam mohlo být tak strašného?
Harpyje, která klidně unese člověka. Sršni, kterým když přijdete do cesty, nepřežijete. Panteři. Anakondy. A teď se podržte… ptakoještěři.
Celkem jsem čuměla, když o nich naše učitelka vyprávěla. Ale oni tam prý opravdu jsou! A nejsou jediní. Nejdříve mi to přišlo jako obrovská blbost - tito tvorové jsou už přeci dávno vyhynutí. Ale…
Proč by jinak tento úsek střežili američtí vojáci?
Proč jediní, kdo se na stolovou horu vyškrábali, byli členové kmene, který pod horou žije odpradávna?
Vždyť přeci latimérie byla také považována za vyhynulou, a byla prohlášena za živou fosílii. Tak proč by to samé nemohli být i ti ptakoještěři?

Co myslíte vy? Já osobně nevím, čemu věřit.
Slyšeli jste o tom něco?
 

3 people judged this article.

Comments

1 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 23. june 2011 at 21:47 | React

Něco málo jsem slyšela  a ani bych se tomu moc nedivila. Amerika nám tají spoustu věcí, ale tahle tajnost by v sobě mohla mít něco dobrého - nechat přírodu přírodou. Co by se asi stalo, kdyby informace pustili? badatelé, vědci a spousty dalších by se tam vydalo, až by tvorstvo úplně v yplašili. A nebo tam skrývají něco úplně jiného. Třeba tajný vchod do důležitých chodem, či něco objevili. uvidíme, třeba se za oár let něco dozvíme.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama