Možnost začít znovu

1. may 2011 at 17:34 | Šílená Bruneta P =) |  Úvahy


Alespoň několikrát za život má člověk možnost začít znovu. Ať už je důvodem cokoliv, možnost začít s čistým štítem je ve většině případů vítaná. No, a jak jsem se k tomu dostala? Už pár dní mám velice smíšené pocity, a potřebovala jsem nějak zformulovat do slov, co cítím.
Většina z Vás jistě ví, že jsem v devátém ročníku. A do konce školního roku zbývají dva měsíce. Za dvě luny dokončím Základní školu a ze žáka se stanu studentem. A to bude moje možnost začít s čistým štítem.
***

Jak jsem již napsala, mám ze všeho velmi smíšené pocity.
Přihlášky jsem si podívala na tři školy. Dvě z nich byla Gymnázia, na jedno z nich se bralo na průměr. No, čekala jsem, že budu mít větší úspěch, ale vzali mě jen na jednu školu. A to právě na Gymnázium, kde se bralo na průměr. Na dalším Gymnáziu jsem byla 101 z 90. O poslední škole se ani nebudu zmiňovat, jelikož byla pouze záložní.
Když jsem se dozvěděla, že mě nevzali na druhé Gymnázium, brečela jsem. Ale ne kvůli tomu, že jsem se tam nedostala, nýbrž kvůli tomu, že jsem zklamala tátu. Nebo jsem si to alespoň myslela… Ale i když jsem měla velkou šanci, že díky odvolání mě tam vezmou, nechtěla jsem tam. A pořád tam nechci.
Na to druhé jsem chtěla už od doby, co jsem tam byla na Dni Otevřených Dveří. Líbilo se mi tam prostě všechno… až na jednu učitelku, která mi byla děsně nesympatická, ale neznám jí, takže se to může časem i obrátit. A teď tam jdu…

***
A co mi bude chybět?
Nehorázně se těším, až vypadnu ze základky. Ostatně, devět let na jednom místě, v jednom ústavu… už se na Gympl nehorázně těším a třesu. Ale jedno také musím uznat - i když se těším pryč ze Základní školy, někteří lidé mi budou chybět. Ve třídě je nás 24, ale doopravdy mi bude chybět osm lidí. A to jsou ti, kteří se mi usadili v srdci. Avšak - někteří o tom ani nevědí. Budou mi chybět odpoledky, společné chvíle a akce, provokování učitelů…
Z učitelů se mi bude stýskat po matematikářce, (Pane bože, já to fakt napsala.) a po češtinářce. I když je češtinářka děsně uječená, mám jí ráda.
...Slzička ukápne...

***

Možnost začít znovu…

Ale na co se nejvíce na Gympl těším? Budu moct začít znovu, s novými lidmi a novými názory. Učitelé budou jiní, přátelé budou jíní, to samé kolektiv a prostředí. To, jaký na mě budou mít ostatní názor závisí z největší části na mě. Ano, někomu nemusím padnout do noty… ale když se budu na adapťáku chovat namyšleně, nebude to to nejlepší.
A další věc je to, že budu student. Učení bude záviset také především na mě… na Gymplu se budu muset připravovat ze dne na den. Už závisí na mé budoucnosti… Ovšem také závisí na tom, jaký je to Gympl.
Ale úplně nejvíc se těším na nové vědomosti. Literatura se probírá úplně od začátku, to samé Dějepis atd. Z VV a HV jsem si vybrala výtvaru… zpívat neumím a kreslím ráda =). Předmět, který mě z vyprávění zaujal je Rétorika - děti se učí správně mluvit a komunikovat. Přijde mi to zajímavé, málokdo v této době ze studentů umí správně bez chyb vyslovovat, a nebo má přirozený talent lidi okecat. A to se právě v tomto předmětu učí.

Minulý rok jsem nemohla uvěřit, že já, takové tintítko bude deváťačka. Teď nemůžu uvěřit, že jdu na Gympl. Jsem ráda, že tam nejdu sama… jdu spolu s kamarádkou ze třídy. Ale spíše bych jí měla nazvat spolužačkou, jelikož jí skoro vůbec neznám. Jediné co vím, že je milá, hodná a spolehlivá. A já jsem ráda za to, že ji budu moct poznat. Avšak i tak se bojím toho, že přijdu do nové třídy a všichni na mě budou koukat jak na idiota. Doufám, že se brzy staneme kolektivem. To jsou však jen moje sny, představy a odhady. Třeba to bude úplně jiné, třeba se mi tam ani nebude líbit a lidé se budou navzájem nesnášet. Snad se ale tohle nestane.
Jedna etapa v mém životě brzy skončí, a začne nová. A jak s tím naložím, je už jen a jen na mě… =).

Jdete na Střední? Pokud ano, na jakou školu? A jaké z toho máte pocity?
Jste na Gymnáziu? Jak to u Vás probíhá, a jaký předmět Vás nejvíce zaujal?
 

2 people judged this article.

Comments

1 lady-dariel lady-dariel | Web | 1. may 2011 at 17:44 | React

krásně napsané, taky jsem se tešila jak začnu nový život na střední, bohužel, ted se mi zdá že už je to tak nák zbytečný, lidi na který jsem se těšila a poznala pujdou do 3táku a já mezi prcky :D ale kdo ví, třeba taky časem začnu :))

2 Romi Romi | Web | 2. may 2011 at 16:02 | React

uz jsme na zemedelce a moc me baví

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement