Kniha sedmá - Trpaslíci

5. may 2011 at 11:32 | Šílená Bruneta P =)
Ahoj štěňata! Mám zde pro Vás další knihu, kterou jsem přečetla. Tentokrát jsem ji četla dva týdny, jelikož jsem musela hodně vytahovat ve škole. No, snad se Vám bude líbit. Více v celém článku.

Trpaslíci
(První díl, má další tři díly na které se chystám.)

(Markus Heitz)
Můj popis
Kniha vypráví příběh o opuštěném trpaslíkovi, který žije sám v říši lidí, pod dozorem svého pěstouna, čaroděje Lot-Ionana.
Příběh začíná pádem Pátých - jednoho k kmene trpaslíků, kteří brání vstup do Skryté země před zrádnou Mrtvou zemí, skřety, obry a alfy - nepřáteli elfů. Brána do Skryté země padne a tak se tam dostane zlo.
Dále příběh odbočuje, a začíná už v normálním čase v roce 6234. slunečního cyklu, na jaře. Dostáváme se do říše Ionandar, k trpaslíkovi Tungdilovi. Žije si svůj osamocený život, pouze s přítomností lidí. O svém původu nic neví.
Jednoho dne přijde jeho pěstounovi Lot-Ionanovi dopis, že je Tungdil z kmene Čtvrtých, a že má být druhý zájmce o trůn Velkokrále.
A tak se Tjngdil vydává do říše trpaslíků s obrovským nadšením, že uvidí v životě jiné trpaslíky, než sám sebe. Cestou se toho však hodně zvrtne, a on potkává trpasličí dvojčasta. Dva bojovníky, kteří mají za úkol ho přivést do pevnosti Obrosmrt, do říše Druhých.
Ovšem - jak už to tak bývá, příběh se zvtne ještě několikrát, a tak se z pouhé touhy věděné o svém původu stává závod o ukování Ohnivé čepele a zachránění celé Skryté země.
Knihu určitě doporučuji těm, kteří mají rádi fantasy a hlavně trpaslíky! Je známo, že trpaslíci jsou výborní brusiči diamantů, kováři, kameníci atd. - Zde však má každý kmen rozdělené, v čem budou jeho trpaslíci vynikat. Kniha je bohatá na boje, kouzla magusů a fámulů (čarodějů a učenců) a samozřejmě na dobrodrzžství.


OTÁZKY
1) Proč jsem si vybral/a tuto knihu?
Jednou ji měla kamarádka jako referát, a mě se strašně zalíbila :)
2) Definujte knihu až dvěma slovy. (přídavným nebo podstatným)
Dobrodružství, trpaslík
3) Definujte knihu jedním slovem. (slovesem nebo citoslovcem)
Chránit
4) S jakou postavou bych se ztotožnil/a, popřípadě kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěl/a být.
No, a co si teď vybrat? Možná bych chtěla být magou Andokai Bouřlivou, která má v sobě magii boha Samusina - boha Rovnováhy. Proto nepohrdnou špatnou ani dobrou magií. Špatná ji však oslabuje.
5) Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba opravdu velmi špatný, najděte v něm jedno positivum.
Líbila se mi celá kniha. Styl, jakým byla sepsána, podrobné vysvětlení okolností atd. A pořád je tam ten červíček, který ve Vás vrtá, jak by to asi mohlo skončit.
6) A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co Vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Nelíbilo se mi chování trpalsíka Bislipura. Byl to děsná svině... promiňtě, ale musím to takhle říct.

Znáte tuto knihu?
Četli jste ji?
A pokud ne, zaujala Vás v tomto článku?


 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 nel-ly nel-ly | Web | 5. may 2011 at 23:20 | React

Neznám, nečetla a nic mi to asi neříká, ale je mi povědomý obal a autor... asi toho napsal už víc, protože si ho vybavuju ze sekce v luxoru :D
nevypadá to špatně, já co četla s trpaslíky, tak byli jen jako vedlejší postavy a hlavně jsem toho moc nečetla - Pán prstenů, Eragon a Dragonlance... Nu, třeba jednou :D je toho strašně moc

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama