May 2011

Po stopách mravenců

28. may 2011 at 16:14 | Šílená bruneta P |  Když se pustím do focení
Ahoj štěňata. Jak jste si asi všimli, v poslední době zde přibývají hlavně fotografie. A to z jediného důvodu - miluji focení. Ačkoliv nemám moc velkou aktivitu, včera zde bylo 44 lidí, což nechápu, když blog udržuji momentálně jen na fotkách. Ale to nevadí, mě to baví, a jsem ráda, že se Vám to líbí. Jako další fotku zde mám Po stopách mravenců. Až ji uvidíte, dojde Vám, proč se tak jmenuje. Budu ráda za Váš názor na ni :).

Pampeliška

21. may 2011 at 18:11 | Šílená bruneta P |  Když se pustím do focení
Ahoj štěňata. Po delší době zas přidávám nějaký ten článek. tentokrát se bude jednat (zase) o focení. Fotka to bude ale jen jedna, ne jako pokaždé několik fotek u sebe.

Pokud si pamatujete, fotila jsem minule do projektu Rainbow. Ale ne vždycky fotím jen to, co mám, a tak jsem nemohla odolat této zpola opadané pampelišce. Měla v sobě zvláštní kouzlo, a já si ji prostě musela vyfotit.
Fotila jsem s bleskem a v makru. Pak už jsem jen trochu oživila barvy a přidala rámeček. Co myslíte, líbí se Vám?

Rainbow - oranžová

12. may 2011 at 15:07 | Šílená bruneta P |  Když se pustím do focení
Ahoj štěňata! Doufám že se máte dobře :) Já už jen dobírám prášky... (streptokok je svině!).
Jelikož už jsem nějakou tu dobu přijatá do - Fotografického klubu -, zapojuji se do jednoho z projektů. A tím projektem je Rainbow.
Tentokrát byla zadána oranžová barva. A tak jsem hned ráno (v jednu odpoledne) vyběhla na zahradu a snažila se zachytit co nejvíce oranžových věcí. A teď už snad jen - klikněte na celý článek. :)


(Kouzelná oranž oblohy)

Mýtické breberky

11. may 2011 at 12:37 | Šílená Bruneta P =) |  Úvahy
Zdravím štěňata! Mám zde pro Vás něco, o čem uvažuji už nějakou tu dobu.
Jak jistě víte, jsem vášnivá čtenářka fantasy knih, a hltám jednu za druhou. To má na svědomí to, že málokdy jsem ráda, sama ve svém pokoji bez přátel. A tak se ubírám do jiného světa, přemýšlím nad různými věcmi, nebo se snažím v hlavě vytvořit svůj vlastní příběh. Nikdy jsem však nápad na fantasy povídku nepřenesla na papír, což mě celkem mrzí. Byla bych ráda, kdyby ty souboje a dobrodružství nezůstaly jen v mé hlavě.
Asi v neděli odpoledne jsem si psala s Monicou, a volala na skypu s The. S oběma jsem probírala to podobné téma. Snažila jsem se s oběma dívkami přijít na něco, co by dávalo logické vysvětlení.A pak mě napadlo, že bych o tom mohla něco málo sepsat.
Jedná se vlastně o pravděpodobnost života mýtických bytostí na naší planetě. Jestli si je lidé jen tak vymysleli, a nebo měli nějaký podklad pro svoje příběhy. Některé bytosti najdeme dokonce i v jiných kulturách zobrazovány velice podobně. Ale teď už se přesuneme k celému článku.


Abstrakce - Země ohně

8. may 2011 at 12:10 | Šílená bruneta P |  Dílna
Ahoj štěňata! :) Mám zde pro Vás jednu kresbu. Ne, nekreslila jsem, ja někdo v nějaké zemi uhořel. Podle nápisu poznáte, že se bude jednat o abstrakci. A jak je známo, abtrakce je volné putování ruky po papíře. Více v celém článku.

Když někdo pojde nudou...

7. may 2011 at 15:06 | Šílená bruneta P |  Diary
Svítí slunce, ptáci štěbetají a stromy se pohupují v lehkém větříku. Všechny tyto věci zvou člověka do svého nekonečného chrámu - ven, do přírody.
Ale aby jste se ocitli v té krásné zelené barvě, stačí vyjít jen na zahradu. A koukat se, a koukat se.
Tohle se mě však netýká… proč? Z jediného prostého důvodu - svítí slunce. Ne, že bych měla k slunci nějaký špatný vztah, to vůbec ne. Avšak - jakmile se dostanu na sluneční světlo, začne se mi dělat vyrážka a nebude mi dobře. A za všechno tohle trápení můžou hloupá antibiotika!
Jasně, byla jsem nemocná už před třemi týdny. Angínu jsem v pořádku vyležela a konečně chodila do školy. To bych ji však neměla chytnout zase, kdybych to nebyla já, že?
Teď už jen koukám z okna ven na zahradu. Všechno je zelené, šťastné a moji rodiče ve stínu třešně popíjejí kávu. Jak já jím závidím!
Uvnitř mě se mezitím rodí cosi. A já to cosi dobře znám. Nesnáším, když padám do náruče parádní nudy. Jsem potom nervózní, roztržitá a nic mě nebaví. Kdyby byl alespoň někdo na skypu! Ne… samozřejmě všichni normální lidé jsou momentálně venku. Pobíhají, dělají kraviny, někteří chlastají. A někteří tráví odpoledne v náruči svého partnera.
Ano, to je další věc. Jelikož mám přece angínu (!!! Dyť už mi nic není, jen dobírám prášky!), nesmím se vidět se svým přítelem. Dva týdny, samozřejmě. Jako by to minule nestačilo že.
Momentálně mám chuť něco rozmlátit!

Dýka do srdce

6. may 2011 at 10:57 | Šílená Bruneta P =) |  Blog - potřeby, atd.
Jaké pocity ve mně probouzí slovo nevěra? No, jelikož bych řekla, že na to ještě nemám věk, tak skoro žádné. Ale v každém věku lze být nevěrný, takže to bude spíše tím, že mě rodiče za těch patnáct a půl roku slušně vychovali. Ale myslím si jedno - nevěra je jako dýka do srdce.
Já sama jsem na rozdíl od svých "kamarádek" nikdy nevěrná nebyla. Jediné, co by se do toho dalo počítat je házení očí po jiných, ale to mám dávno za sebou, a když se na t teď koukám, s nevěrou to nemá nic společného.
Více v celém článku.

Kniha sedmá - Trpaslíci

5. may 2011 at 11:32 | Šílená Bruneta P =)
Ahoj štěňata! Mám zde pro Vás další knihu, kterou jsem přečetla. Tentokrát jsem ji četla dva týdny, jelikož jsem musela hodně vytahovat ve škole. No, snad se Vám bude líbit. Více v celém článku.

Kresba - Parrot

4. may 2011 at 10:47 | Šílená bruneta P |  Dílna
Ahoj štěňata! Jelikož mám angínu (ano, zase) budu mít teď více času na blog. A tudíš i více času na kreslení. Mám zde pro Vás kresbu papouška, tak se snad bude líbit. :) Více v celém článku.

Bůh, nebo evoluce?

3. may 2011 at 14:39 | Šílená Bruneta P =) |  Úvahy


Jak jsem se k tomuto tématu dostala? Jednoduše… jednou za čas si vyhlídnu nějaký ten článek na Krásné, a přečtu ho i s komentáři. Článek byl o posmrtném životě. Vím, že to nemá s touto úvahou nic společného, ale právě v komentářích tohoto článku mě napadlo toto téma na psaní. Dívky, jež tam komentovali psali, že Bůh nás miluje všechny stejně. A i přes důkazy Evoluce se na světě stále najde pár milionů lidí, kteří jsou věřící. Takže… Bůh, nebo evoluce?
Více v celém článku.

Možnost začít znovu

1. may 2011 at 17:34 | Šílená Bruneta P =) |  Úvahy


Alespoň několikrát za život má člověk možnost začít znovu. Ať už je důvodem cokoliv, možnost začít s čistým štítem je ve většině případů vítaná. No, a jak jsem se k tomu dostala? Už pár dní mám velice smíšené pocity, a potřebovala jsem nějak zformulovat do slov, co cítím.
Většina z Vás jistě ví, že jsem v devátém ročníku. A do konce školního roku zbývají dva měsíce. Za dvě luny dokončím Základní školu a ze žáka se stanu studentem. A to bude moje možnost začít s čistým štítem.
***