Ty, co mě uklidňují

12. april 2011 at 21:43 | Šílená Bruneta P =) |  Zaujalo mě
Tak jsem se po dlouhé době rozhodla napsat článek na Téma Týdne. Barvy, mhmm... vypadá to celkem jednoduše. No, nevadí, nebudu Vám tady vykecávat co jaká barva znamená, ale představím Vám několik barev (jako by jste je neznali, že? =D) a ukážu Vám, jakým způsobem na mě působí.Mhmm, tak čím začít?
Každá na mě působí jinak, to asi na každého člověka. Každý má rád jinou, každý nějakou nesnáší... Barvy už od počátku věků měli ve světě nějaký ten význam. Lidé je přirovnávali k různým věcem, aby si tak zanesli do života nějaký pořádek a chuť.
Jako každý jsem si prošla určitým barevným obdobým.


Jako malé dítě jsem žrala červenou, později to přešlo do zelené, pak do růžové a skončila jsem u fialové. Celkem jsem ráda, že jsem neskočila u růžové, protože to by pro mě mělo katastrofální barbie následky.
No, a jak na mě barvy vůbec působí?
Fialová
Začnu od té nejmilovanějí. Fialová. Jelikož se považuji za velikého Snílka s hlavou v oblacích, tahle barva je pro mě tak... uklidňující, jemná, nežná a... elfská. (?) (Možná se Vám to zdá divné, ale miluju Elfy. A toje pro ně typycká zelená! =D)
Snažím se touto barvou obklopit ze všechn stran -oblečení, koberec v pokoji. Chytám dokonce i malbu stěn fialovou.
Jsem fialový Snílek, a doufám že jím zůstanu.
Zelená
Další svěží barva. Tentokrát přírodní. Každá zelená se mi nelíbí, mám ráda určitě odstíny. Například smaragd. Někdo ho řadí do modré, pro mě je to však jasná zelená. Kdybych mohla, utekla bych do světa plného této a předešlé barvy.
Černá
Záhadná černá. Někdo jí nemusí, já ji však mám ráda. Někomu možná připadá chladná, ,ě však přijde teplá. Připomíná mi noční oblohu, kterou já miluji.
Zobrazuje téže tmu. Ze tmy mám hrůzu, ale jsou okamžiky, kdy mě dokáže pěkně uklidnit.
Hnědá
Radši se ani neptejte :D Hnědá doprovází část mého já. Jsem přece Bruneta, no ne? Mám hnědé oči i vlasy. Hnědá je další z barev, kterou miluji. Když má někdo hnědé oči, vydržela bych se té osobě koukat do očí celé hodiny. (Jednu takovou osobu znám :D)
Pro mě je to téže přírodní barva, stejně jako zelená.

Tyto barvy mě dokonale uklidňují. Jsou důležité pro mě a můj život :) Někdo kouká přes růžové brýle... moje brýle mají však tyto barvy :) A nejvíce fialovou.
 

1 person judged this article.

Comments

1 K-chan K-chan | Web | 12. april 2011 at 21:52 | React

Já osobně šíleně miluju černou, šedou a krvavě rudou. Ty barvy na mě působí tak jakože tajemně, démonicky, a zaímco jiným nahánějí hrůzu, mě uklidňují a dodávají mi odvahu :)

2 Kate Kate | Web | 14. april 2011 at 19:45 | React

Já mám ráda sluníčkově žlutou, vínově červenou a určitý odstín modré- barva oblohy. Ale jinak mám ráda snad všechny barvy (teda kromě hnědozelené, takový ten hnusný odstín) protože každá je něčím hezká

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement