Rozdíl v myšlení - ano nebo ne?

13. march 2011 at 15:29 | Šílená bruneta P |  Úvahy
Zdravím Vás. Opět mě osvítil duch svatý, a já Vám sem přidávám další úvahu. Tentokrát bude na Vyspělejší myšlení. Až otevřete celý článek , pochopíte, co tím myslím.

Jendou si takhle píšu s kamarádkou, která je o dva roky mladší než já. Následně na to mi napíše, abych se koukla k ní na blog. No jo… ale jak vypadá blog třináctileté slečny?
Hlavně deník, nějaká ta móda a… znáte to ne? A teď vysvětlete svojí nejlepší kámošce, proč na její blog nechodíte. Takže jsem jí preventivně řekla, že mě zajímá něco jiného než pořád móda a podobně, a že si radši počtu například úvahy. Na to jsem jí poslala blog Monici Otmili, abych ukázala příklad.

A stejně je to zvláštní. Když se nad tím tak zamyslíte, prakticky zjistíte, že mladší či starší lidé mají jiné myšlení než vy. Že bych měla propracovanější myšlení než nějaká stupidní jedenáctka? No, tak to neříkám, ale je to dost poznat.

Vezměte si třeba problémy dvanáctiletých, a problémy patnáctiletých slečen. Je v tom jasný rozdíl, stejně jako problémy mezi právě dospělým člověkem, a člověkem co teprve dostal občanku.
Co tak asi řeší dvanáctiletá slečna? Napsala bych, co jsem řešila já a jaké jsem měla problémy, ale jelikož si z té doby nic nepamatuji, nejspíš nebude nic. V té době jsem byla v…šestce, tuším. Pane jo! Teď se mi to vybavuje. Já jsem totálně žrala The Sims, Ostrovy a knížky o 120 stránkách. Už v té době jsem měla svou dětskou lásku ♥ . To to teda dopadlo. A co řeší slečny v tomhle věku teď? Půlka z nich už má "pírsing" a jsou "totálně kůl". Musí mít všechno co mají ostatní, aby nevybočovaly z řady
Když to vezmu tak, jak je to u nás ve škole… hlučný malý parchantíci, co se bojí nás deváťáků a naší uřvaný učitelky.
Jejich blogy se skládají z pěti vět, Affs ♥ a bleskovek. Ne, to fakt ne. Ale najdou se i vyjímky.
A ty patnáctileté slečny?
No, tak některé by se mohly zabalit do jednoho pytle s těmi dvanáctiletými. Půlka z nich je namyšlená a vyperoxidovaná banda debilních bárbínek, co se snaží být IN. Že by žádný pokrok za ty tři roky? No, možná to nevypadá, ale nejsou tak uřvané jako jejich o tři roky mladší kolegyně. No, jak kdy…
A pak jsou tady ty dívky, které mají na svůj věk až moc vyvinutou schopnost reálně myslet a uvažovat. Píší nádherné básně a povídky, úvahy a krásně kreslí. A když si s nimi píšete, nebo se s nimi bavíte, myslíte si, že jsou starší. A nakonec se divíte jejich mladistvému věku.
Jednu takovou blogerku znám. Je o dva roky mladší než já. Je děsně chytrá, umí být velice "milá" a hlavně svou vyzrálou myslí působí na sedmnáct let.
(Ty víš ;)) )
Ps. Kdyby tohle četla nějaká dvanáctka či třináctka, a nepochopila význam těchto slov, obraťte se prosím, na majitelku toho blogu.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 The The | Web | 13. march 2011 at 16:09 | React

Máš pravdu, ale je fakt, že všechno není jen ve věku. Nedávno jsem potkala svoje bývalý spolužačky a na to jsem dokázala říct jen: Proboha. Peroxid jim asi vyžral mozek. Ono to taky závisí na tom, co máš v hlavě a hlavně na tom, jestli umíš jít proti davu. Když budou všichni ve tvé třídě číst Bravíčko, taky si ho občas koupíš, abys nevyčnívala. Já jsem si taky Bravíčko někdy kupovala. Zvláštní, ež to čtou i patnáctky. Já ho četla v desíti.
Ach ta hloupost dnešních lidí. :D
A jak jsi psala s těma problémama, já jsem třeba ve dvanácti měla problémy vážný. Byla jsem psychicky v hajzlu a fakt to nebylo kvůli tomu, že mi došel růžovej lak na nehty. Taky to skončilo sebepoškozováním se vším všudy. Fuj, hnusná to doba.
Spíš, co mi hlavně vadí je, že všichni okamžite odsuzují kvůli věku. To, že je mi třináct, neznamená, že to nemusím mít v hlavě v pořádku.
Jediné, co mě udivuje je, že jsou na světě holky, který jsou vyperoxidovaný úplně. Vygumovaný. Naprosto. "Musím vstávat v pět hodin, abych si vybrala, co si vezmu na sebe" Přesná citace, nevymyšlená. A to děvče má školu pět minut od baráku...tohle je nová generace? Pomoc?
A nakonec si dovolím se začervenat. :-D  Jenom mi fakt nepřijde, že jsem děsně chytrá. Ale milá v uvozovkách je vtipný. Já jsem přece malá roztomilá čarodějnice, víme? >:D
(Aspoň podle Nel-ly :D)

2 lady-dariel lady-dariel | Web | 14. march 2011 at 16:34 | React

Není vše jen ve věku, ale je fakt že ty malí holčičky mi některý pijou krev, sou z malozvaný jak ku*vy, pírsing v pupíčku, a áá ble, v jejich letech sem měla jiný starosti :D
A stima blogama :) Ja si ráda teda přečtu i o modě a tak, ale je fakt že si přečtu ěnco o modě ale jdu si zpravit chut třeba k moc či suss :D nebo taky k tobě :P :)

3 cocone cocone | 14. march 2011 at 20:31 | React

Pěkné zamyšlení. O věku to není. Teda je. Bohužel až moc toho je o věku. Všude samé zákazy a překážky, ale spousta věcí... Někde prostě roky nejsou znát. Myslím, že je to dobře. Své vrstevnice s cool výrazy nemusím. Ale asi se to nedá všechno házet do jednoho pytle. Naštěstí... :-P

4 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 18. march 2011 at 11:08 | React

Taky jsem takováhle byla, možná dodnes jsem. Když náctiletá začne blogovat, opičí se po ostatních, co kde u ostatních vidí. Tedy affs, bleskovky...a nezáleží jí na jejích článkách. Se mnou to bylo stejně, až později jsem si uvědomila, proč vlastně blog mám a tak jsem ten svůj promazala a začala "od začátku".

Ach jo, proč vždycky mé komentáře vyzní tak tupě? =( Takže si tohodle komentáře nevšímejte...raději.

5 Semi Lee Semi Lee | Web | 19. march 2011 at 13:46 | React

Souhlasím, i když pravda, je mi třináct...taky zastávám toho názoru, že je to celkem individuální, myslím, že i já se řadím do těch "na svůj věk", jsem prostě děcko...podle ostatních.

6 Annet Annet | Email | Web | 19. march 2011 at 18:14 | React

Já si teď říkám, jak strašně jsem se tenkrát chovala a děsím se toho, co budu říkat o svém nynějším chování za pár let. :-D

7 Kate Kate | Web | 2. april 2011 at 10:29 | React

Souhlasím. Jenže pořád přesně nevím jaké chování se považuje za normální. Tyhle bárbíny ve třídě naštěstí nemáme :). Ale jinak je každej povahově trochu jinej.-a já jsem považovaná za nenormální protože jsem tichá, a nesebevědomá. Je to hlavně tím že všichni kromě mě mají ve třídě nej kámošku. Je nás lichej počet holek.

A ty mladší blogerky- samá kusovka a pixelka a reklamka- těm se směju :D to mi říká že bych mě trochu promazat tyhle "pixelačky" co má v SB.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement