Menší povídka

26. december 2010 at 14:03 | Šílená Bruneta P =) |  Povídky a Básně
Zdravím. Jelikož se nehorázně nudím, pokusila jsem se sepsat takovou menší povídku, jak se teď nudím. Zahrnula jsem do toho i mou nenávist ke sněhu =D
VÍCE V CEL. ČLÁNKUSedím u počítače, hlavu zdviženou. Koukám před sebe. Venku se snášejí malé, a zatím naštěstí drobné vločky sněhu. Nesnáším sníh… zavrčím si pro sebe v duchu. Opravdu - Sníh nesnáším. Přímo ho nenávidím od té doby, co ho napadly haldy. A od té doby, co Nám zničil střechu od auta.
"Říkal ti to táta?" zeptala se mě mamka, zatímco vařila.
"Mhm… a co?"
"Máme rozbité auto." Zamumala. Hned jak jsem to slyšela, zaskočila mi mandarinka, a já se začala dusit. Kdo mě teď odveze na Silvestra?!
"C… cože?" ještě kuckám.
"No jo… večer spadla lavina ze střechy, přímo na střechu od auta…" vysvětlila. Já jen něco zabručela, a jak idiot jsem se vydala k sobě do pokoje. Tak střecha… kdyby to bylo něco jiného, ale STŘECHA…!
Ale upřímně nechápu, jak jsem se na tu bílou břečku mohla těšit. Je studená, nechutně bílá a otravná.
"Kdy už konečně napadne ten blbej sníh?" zamumlám si pro sebe, jak malé pětileté dítě. Ano, tento rok se na něj už těším.
"Prosimtě… dej pokoj!" zavrčí na mě máma. No, nedivím se jí, nemá ráda sníh.
Asi jí začínám chápat… zamyslím se, a opět vyhlédnu ven. Všechno zasněžené, odporně bílé a jediné, co tuto barvu narušuje, je oranžový dům na konci ulice. Bože to je nuda… že já vůbec vstávala… Zas lituji sama sebe. Je sice pravda, že se nudím, ale kdyby mi to tolik vadilo, něco s tím udělám ne? Ale na to jsem já moc líná. Televize mě nebaví, Facebook se mi seká a ICQ mě již zabavit nedokáže.
Možná něco s blogem… Zauvažuji. Ale co? Dobrá otázka. Nejspíš bych měla kontrolovat své články, jelikož jsem se přihlásila do Autorského Klubu… teď jen aby mě vzali. Ale nějak po tom přestávám toužit… to bude z té nudy, určitě.
Mám chuť napsat nějaký článek… nějaký dobrý… což se mi jen tak často nevede. Takže tato možnost padá. Nejspíš budu celý den čumět z okna, čekat než mě napadne nějaká kloudná myšlenka, a nadávat na sníh.
Nesnáším sníh…

Bylo to opravdu krátké, nelíbí se mi to, ale vyjadřuje to mojí náladu.
Co si o tom upřímně myslíte?
 

1 person judged this article.

Comments

1 Michaela Vančurová Michaela Vančurová | 26. december 2010 at 15:21 | React

wow :) POVÍDKY MĚ moc nebabí, ale tahle mě bavila

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement